Halowe mistrzostwa europy w Toruniu

Arena lekkoatletyczna w Toruniu
Hala sportowa z bieżnią

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Toruniu

W pierwszy weekend marca w 2021 roku do Torunia przyjadą największe gwiazdy lekkiej atletyki z starego kontynentu. będzie to największe wydarzenie sportowe tego roku w mieście. Długo Toruń zabiegał o organizacje tej imprezy. Dwa razy przegrał z konkurencją. Za pierwszym razem z Belgradem, drugim razem z szkockim Glasgow. Dopiero dwa lata temu w kwietniu w Berlinie zostało oficjalnie ogłoszono że w 2021 roku te niezwykłe zmagania sportowców odbędą się w mieście Mikołaja Kopernika. W miejscu gdzie od kilku lat w Arenie Toruń organizowany jest wielki między narodowy miting halowy Orlen Copernicus Cup.

Program Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy została zaplanowana na czwartego marca na godzinę 18:30. Pierwsze zmagania rozpoczną się już w czwartek czwartego marca. Na ten dzień przewidziano same kwalifikacje, które odbędą się tylko od godziny 16. W kolejnych trzech dniach rywalizacja będzie się odbywać cały dzień od rana do wieczora. Tradycyjnie finały będą się odbywać w drugej części dnia zawodów.

Mniej niż rok do wielkiej imprezy w Toruniu

Do startu wielkiej imprezy która odbędzie się między 5 a 7 marca 2021 roku zostało mniej niż rok. W rzeczywistości impreza potrwa jeden dzień dłużej. Na czwartek zaplanowano pierwsze kwalifikacje w kilku dyscyplinach. Organizatorzy chcą w ten sposób rozłożyć równomiernie finały na każdy z kolejnych trzech dni zawodów.

Prawie 10 tysięcy biletów do rozdania.

Organizatorzy na sprzedaż przeznaczą trzy tysiące biletów na każdy z trzech dni. Sprzedaż biletów ma się rozpocząć po zawodach w Paryżu. Pozostała część biletów przypadnie do rozdysponowania sponsorom imprezy. Przed organizatorami pozostało jeszcze zadanie wyboru maskotki imprezy. Pomocni mają być kibice którzy to będą wybierać przyszłą ikonę mistrzostw. Reprezentować i promować imprezę maja też ambasadorowie. Pierwszym z nich został reprezentant Zawiszy Bydgoszcz Piotr Wojciechowski. Nasz reprezentant w skoku o tyczce, który w Toruniu będzie bronił złotego medalu zdobytego na ostatniej imprezie w Glasgow.

Kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów na IMME w Toruniu?

Początek sprzedaży biletów na halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Toruniu przewidziano na początek listopada. Sprzedaż będzie się odbywać poprzez Internet. Toruńska hala pomieści 5192 osoby. Ostatni komunikat wydany przez organizatora odnośnie sprzedaży biletów pochodzi z 12 stycznia 2021. Mowa w nim o uzależnieniu sprzedaży biletów od pozwolenia rządu na ponowny udział kibiców w wydarzeniach sportowych. Więcej aktualnych informacji na ten temat na stronie zawodów.

Trwa promocja Mistrzostw.

Organizatorzy starają się obecnie promować imprezę na krajowych ale także wybrany zagranicznych imprezach lekko atletycznych. Podczas transmisji i zmagań zawodników widoczne są spoty i banery reklamujące to wielkie wydarzenie w Toruniu. Trwa produkcja oficjalnej maskotki imprezy. Rozdawane są opaski na rękę i ramki pod tablice rejestracyjne w Toruńskim wydziale komunikacji.

Zarezerwuj swój nocleg już dziś i zapłać bonem turystycznym

Już dziś możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub przez formularz w dziale rezerwacja. Za pobyt u nas możesz też zapłacić bonem turystycznym. Sprawdź kto może z niego skorzystać i jak łatwo to zrobić.