Jezioro Kamionkowskie

Jakie jest jezioro Kamionkowskie?

Co roku w okresie letnim wielokrotnie jest sprawdzana woda pod względem przydatności d kąpieli. Akwen posiada niecałe 350 metrów Lini brzegowej. W najgłębszym miejscu odnotowano 15 metrów pod powierzchnią wody. Jest jeziorem bez dopływowym powierzchniowych. Należy do chronionego obszaru Dolina Drwęcy.

Co znajdziemy na plaży Jeziora Kamionkowskiego?

Jezioro posiada dużą plaże o powierzchni niecałych 2ha. Teren jest ogrodzony. Na miejscu wydzielono miejsce do kąpieli z pomostem z strefą dla młodszych uczestników zabaw wodnych. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa ratownik WOPR. Na plaży można wypożyczyć sprzęt wodny. Dostępne są natryski, przebieralnia i toaleta. Na plaże nie mogą wchodzić zwierzęta domowe.

Jak dojechać nad Jezioro Kamionkowskie?

Jezioro Kamionkowskie położone jest w miejscowości Kamionki Małe 16km od Piernikowego Dworku. Dojazd zajmuje 18 min. Sam dojazd odbywa się gminnymi drogami z niewielkim ruchem aut. W sezonie zwłaszcza przy samym jeziorze ruch jest większy.

Wędkowanie nad jeziorem koło Torunia

Dno Jeziora jest poza miejscem wyznaczonego kąpieliska często porośnięte jest roslinością. Jezioro posiada pomosty z których można wygodnie łowić. W akwenie pływają różne ryby. Spotkamy okonia, szczupaka, sandacza. Zdarzają się także liny, płocie, karpie, a nawet węgorze.