3-7.08.2022 – międzynarodowy zlot zabytkowych Citroenów w Toruniu

Citroen 11CV

międzynarodowy zlot Citroenów

W pierwszym tygodniu sierpnia, a dokładnie od 3 do 7 dnia miesiąca odbędzie się w Toruniu Międzynarodowy zlot zabytkowych aut pod znakiem szewronów. Gospodarzem imprezy jest Miasto Toruń i organizuje ją razem z Automobilklub Toruń oraz marką Citroen. Choć w Toruniu i Polsce nie obowiązują już prawie wszystkie restrykcje wprowadzane przez władze kraju z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19 to organizator umożliwi dostęp do płynów dezynfekujących i maseczek. Jednak decyzje do korzystania z nich pozostawia już każdemu indywidualnie.

Citroen DS

Gdzie będzie zlokalizowane miasteczko zlotu Citroenów?

Miasteczko powstanie na terenie toruńskiego lotniska. Na terenie znajdzie się specjalnie wydzielony obszar do prezentacji tych niezwykłych samochodów. Cały teren ma być zabezpieczony przez organizatorów. Rejestracja oraz ceremonia otwarcia zlotu odbędzie się 6 sierpnia na terenie toruńskiej Motoareny. Tego dnia odbędzie się też koncert. Do dyspozycji uczestników będzie przeznaczony toruński tor tor do rallycrossu i wyścigów samochodowych. Dzięki położeniu miasteczka na terenie lotniska. Będzie możliwość lotu samolotem nad miasteczkiem i niesamowitym Toruniem. Będzie to na pewno jedno z największych wydarzeń, a najpodobniej największe tego typu wydarzenie w Toruniu w roku 2022 roku. Poniżej przedstawiamy Państwu oficjalny film promujący imprezę w przepięknym Toruniu.

Sukces zlotu aut w Toruniu w 2015 roku.

Po udanej imprezie w 2015 roku kiedy odbył się w Toruniu międzynarodowy zlot zabytkowych 2CV. Wówczas do Torunia przyjechało około 7000 uczestników i ponad 2500 zabytkowych pięknych aut. Teraz związku z tym że impreza dotyczy wszystkich zabytkowych aut marki Citroen organizatorzy spodziewają się nawet 20000 tysięcy gości i 7000 zapierających wdech w piersiach aut.

Citroen 2CV
Zlot Citroenów w Toruniu

Polski akcent powstania marki Citroen

Nie wszyscy wiedzą ale w powstaniu marki Citroen swój udział mieli Polacy. To właśnie w naszym kraju założyciel marki Citroen odwiedzając rodzinę żony zobaczył daszkowe drewniane koła. Jak tylko ukazała mu się wizja stalowych kół odkupił patent od polaków. Tak rozpoczyna się historia Andre Citroena i jego samochodów.