Copernicus Cup

Hala sportowa z bieżnią
Arena Toruń

Orlen Copernicus Cup

Pierwsze zawody odbyły się w 2015r. i były częścią European Athletic. W 2022r. będzie to już VIII edycja mitingu zaliczanego obecnie do prestiżowej IAAF World Indoor Tour. To odpowiednik diamentowej ligi rozgrywanej na normalnym stadionie. Jest to najbardziej prestiżowy cykl zawodów organizowany przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) w hali. Pozostałe zawody zostaną zorganizowane 25 stycznia w Bostonie, 31 stycznia w Karlsruhe, 4 lutego w Dusseldorfie, 15 lutego w Glasgow, 19 lutego w Lievin oraz 21 lutego w Madrycie. Ostania edycja zmagań w Toruniu została uznana za najlepszy tegoroczny mityng lekkoatletyczny w Europie przez IAAF. Jak podają badania w 2019 roku przed telewizorami rywalizację zawodników w Toruniu oglądało więcej niż dwa miliony widzów.

Copernicus Cup w Toruniu

Tegoroczne zawody Mityng Copernicus Cup rozpoczną się 8 lutego w Arenie Toruń. W tym roku na zawodach nie zabraknie kibiców. Jak o roku zmagania pokaże najpewniej na żywo TVP Sport.

Gdzie w tym roku odbędzie się World Atletics Indoor Tour

Kalendarz – 2023 World Athletics Indoor Tour Gold

  • 27 stycznia – Init Indoor Meeting, Karlsruhe, Niemcy
  • 4 lutego – Halowe Grand Prix New Balance, Boston, USA
  • 8 lutego – ORLEN Copernicus Cup, Toruń, Polska
  • 11 lutego – Millrose Games, Nowy Jork, USA
  • 14 lutego – Hauts-de-France Pas-de-Calais, Lievin, Francja
  • 22.02 – Villa de Madrid, Madryt, Hiszpania
  • 25 lutego – Finał Birmingham World Indoor Tour, Birmingham, Wielka Brytania

Co zobaczymy podczas zawodów?

Copernicus Cup zalicza się do siódemki mityngów World Athletics Indoor Tour w 2023 roku. Uczestnicy rywalizować będą w dwunastu konkurencjach – mężczyźni w biegach na 800 i 1500 metrów oraz 60 metrów przez płotki. Dodatkowo będą rywalizować w skoku o tyczce, pchnięciu kulą i skoku wzwyż. Płeć piękna w biegach na 60, 400, 800 i 3000 metrów, 60 metrów przez płotki oraz w trójskoku.

niesamowity konkurs w skoku o tyczce.

Bardzo ciekawy i niesamowity konkurs w skoku o tyczce. 22 lutego w Toruniu podczas mityngu Copernicus Cup zaprezentują się trzej medaliści ostatnich mistrzostw świata, a do tego mistrz olimpijski i były mistrz świata. Takiej rywalizacji toruńskiej Arena Toruń jeszcze nie było. Szykuje się niepowtarzalne widowisko.

Wielkie wydarzenie lekkoatletyczne w Toruniu

Na zawody przyjeżdżają gwiazdy europejskiej lekkiej atletyki w tym. Wszyscy jak co roku rywalizują w Arenie Toruń. Oczywiście wśród nich byli i najlepsi polscy zawodnicy jak: Adam Kszczot, Ewa Swoboda, Marcin Lewandowski, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Juan Miguel Echevarria, Cristian Napoles i wielu innych.

Tani nocleg w Toruniu

Już dziś zarezerwuj w Piernikowym Dworku tani nocleg na to wielkie wydarzenie. Obsługa naszego obiektu wyjaśni Ci jak szybko i bez problemu dotrzeć na Arene Toruń.