Copernicus Cup

Hala sportowa z bieżnią
Arena Toruń

Orlen Copernicus Cup

Pierwsze zawody odbyły się w 2015r. i były częścią European Athletic. W 2020r. będzie to już VI edycja mitingu zaliczanego obecnie do prestiżowej IAAF World Indoor Tour. To odpowiednik diamentowej ligi rozgrywanej na normalnym stadionie. Jest to najbardziej prestiżowy cykl zawodów organizowany przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) w hali. Pozostałe zawody zostaną zorganizowane 25 stycznia w Bostonie, 31 stycznia w Karlsruhe, 4 lutego w Dusseldorfie, 15 lutego w Glasgow, 19 lutego w Lievin oraz 21 lutego w Madrycie. Ostania edycja zmagań w Toruniu została uznana za najlepszy tegoroczny mityng lekkoatletyczny w Europie przez IAAF. Jak podają badania w 2019 roku przed telewizorami rywalizację zawodników w Toruniu oglądało więcej niż dwa miliony widzów.

Wielkie wydarzenie lekkoatletyczne w Toruniu

Na zawody przyjeżdżają gwiazdy europejskiej lekkiej atletyki w tym. Wszyscy jak co roku rywalizują w Arenie Toruń. Oczywiście wśród nich byli i najlepsi polscy zawodnicy jak: Adam Kszczot, Ewa Swoboda, Marcin Lewandowski, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Juan Miguel Echevarria, Cristian Napoles i wielu innych.

Tani nocleg w Toruniu

Już dziś zarezerwuj w Piernikowym Dworku tani nocleg na to wielkie wydarzenie. Obsługa naszego obiektu wyjaśni Ci jak szybko i bez problemu dotrzeć na Arene Toruń.