CAMERIMAGE

CKK Jordanki festiwal Energa CAMERIMAGE

Toruń CAMERIMAGE

Festiwal Camerimage w Toruniu

W dniach między 12, a 19 listopada 2022 roku odbędzie się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE

Wielki powrót po latch do Torunia

ckk jordanek
CKK Jordanki główny budynek festiwalu Camerimage

Marek Żydowicz jako twórca festiwalu poprzez organizację TUMULT która jest organizatorem wraz z Miastem Toruń reprezentowanym przez prezydenta Michała Zalewskiego uzgodnili razem, że po wielu latach festiwal wraca do Torunia i to na dłużej. Decyzje ogłoszono na V sesji Rady Miasta Torunia w dniu 7 marca w 2019 roku. Tego dnia u Prezydenta miasta było widać dużą radość. W okolicach CKK Jordanki ma powstać Centrum Festiwalowo-Kongresowe Camerimage. Inwestycja ma już wsparcie ministra kultury i prezydenta miasta. Koszt powstania centrum jest wyliczone na 600 milionów złotych.

Plejada Gwiazd w Toruniu jak na Oscarach

Na jubileuszową 30 odsłonę festiwalu do Torunia przyjedzie wiele gwiazd. Przez wszystkie edycje na festiwalu gościły wielkie nazwiska związane z światowym kinem. Takie gwiazdy jak Quentin Tarantino, Danny DeVito, Richard Gere, Edward Norton. Szczegółowa lista gwiazd, które już odwiedziły festiwal znajduje się na stronie festiwalu.

Bilety na Camerimage

Sprzedaż kart wstępu na międzynarodowy festiwal filmowy Camerimage rozpoczęła się w miesiącu wrześniu.