Plaża miejska w Toruniu

Plaża mieści się przed zamkiem Dybów nad Wisłą

Gdzie w Toruniu jest plaża?

Po długim oczekiwaniu w Toruniu jest plaża. W prawdzie w pełni z niej mieszkańcy i turyści będą korzystać w okresie letnim gdy znów zrobi się ciepło w mieście Mikołaja Kopernika. Oddanie plaży zaplanowano na 15 grudnia.

Skąd pomysł na plaże w Toruniu?

Pomysł plaży nad Wisłą w grodzie Kopernika pojawiał się przynajmniej od kilku lat. Jednak często był odsuwany w realizacji. Dopiero inicjatywa budżetu obywatelskiego sprawiła, że wśród propozycji w 2018 roku znalazł się projekt zorganizowania brzegu nad królową polskich rzek na wysokości zamku dybowskiego.

Jak wygląda plaża w Toruniu?

Plaż jest zlokalizowana niedaleko starszego drogowego mostu w Toruniu im. Józefa Piułsudzkiego. Dokładnie na przeciwko nowej części bulwaru gdzie mieszczą się marina, plac zabaw, boisko i miejsca na ognisko. Docolowo jej wymiary to 200 metrów długości i 40 metrów szerokości. Przy plaży mają powstać boisko do gry w siatkówkę plażową, toalety mobilne i ławki.

Czy plaża w Toruniu jest juz otwarta?

Władze miasta Torunia nie otworzyły jeszcze plaży nad Wisłą. Zamieścimy tutaj informacje o otwarciu gdy tylko to się stanie.