Plaża miejska w Toruniu

Plaża mieści się przed zamkiem Dybów nad Wisłą

Gdzie w Toruniu jest plaża?

Po długim oczekiwaniu w Toruniu jest plaża. W prawdzie w pełni z niej mieszkańcy i turyści będą korzystać w okresie letnim gdy znów zrobi się ciepło w mieście Mikołaja Kopernika. Oddanie plaży zaplanowano na 15 grudnia.

Skąd pomysł na plaże w Toruniu?

Pomysł plaży nad Wisłą w grodzie Kopernika pojawiał się przynajmniej od kilku lat. Jednak często był odsuwany w realizacji. Dopiero inicjatywa budżetu obywatelskiego sprawiła, że wśród propozycji w 2018 roku znalazł się projekt zorganizowania brzegu nad królową polskich rzek na wysokości zamku dybowskiego.

Jak wygląda plaża w Toruniu?

Plaż jest zlokalizowana niedaleko starszego drogowego mostu w Toruniu im. Józefa Piułsudzkiego. Dokładnie na przeciwko nowej części bulwaru gdzie mieszczą się marina, plac zabaw, boisko i miejsca na ognisko. Docolowo jej wymiary to 200 metrów długości i 40 metrów szerokości. Przy plaży mają powstać boisko do gry w siatkówkę plażową, toalety mobilne i ławki.

Czy plaża w Toruniu jest juz otwarta?

Władze miasta Torunia nie otworzyły jeszcze plaży nad Wisłą. Zamieścimy tutaj informacje o otwarciu gdy tylko to się stanie.

Gdzie jest druga plaża w Toruniu nad Wisłą?

4 lipca 2020 roku w dzielnicy zwanej Winnica została oddana plaża miejska. Jej pomysł i realizacja została zgłoszona i wykonana w ramach toruńskiego budżetu partycypacyjnego.

Gdzie jest Winnica?

Winnica znajduje się we wschodniej części miasta, od południa graniczy z rzeką Wisłą, od zachodu z Jakubskim Przedmieściem przy ulicy Szosa Lubicka. Jest w odległości 2,5 km od Starego Rynku. Pierwsze wzmianki na temat Winnicy pochodzą z XIII wieku. Wzdłuż Wisły ciągnie się dużą skarpa. To właśnie na niej już w XIII w. Znajdowały się winnice.

Przystanek Plaża w Toruniu

Jak dojechać na nową plaże?

Najbardziej znanym miejscem w pobliżu plaży jest nowy most w Toruniu.
Dotrzeć na przystanek plaża na różne sposoby. W przypadku komunikacji miejskiej (MZK) zarówno tramwajem jak i autobusem wysiadamy na przystanku właśnie przy wcześniej wspominanym nowym Moście który nosi imię generał Elżbiety Zawadzkiej.

Co znajduje się na przystanek plaża?

Na miejscu znajdziemy leżaki, ławki i stoliki. Jest przebieralnia i toaleta. Do dyspozycji jest boisko do siatkówki plażowej. Dla miłośników rowerów miasto przygotowało stojaki dla rowerów.

Gdzie śledzić wydarzenia związane z tym miejscem?

Wydarzenia związane z tym miejscem można śledzić na stronie na portalu Facebook profil Przystanek Plaża-Toruń 

Gdzie jest przystań AZS i trzecia plaża?

Trzecia najdłużej działająca plaża w Toruniu to tzw. Błonia Nadwiślańskie w Toruniu. Zlokalizowane przy przystani AZS która mieści się przy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 1. Przybliżyć jej lokalizacje może informacja, że plaża mieści się na końcu Bulwaru Filadelfijskiego.

Co jest dostępne na plaży na Błoniach Nadwiślańskich?

Na powierzchni ok. 1400 m kw. można skorzystać  jest 30 drewnianych leżaków, dwa hamaki wolnostojące, 15 leżako-łóżek i sześć parasoli. W pobliżu znajduje się plac zabaw, stoliki do szachów i miejsce do gry w siatkówkę plażową.