Baj Pomorski

Teatr Baj Pomorski, czyli sztuka dla najmłodszych

Miejscem, które warto odwiedzić z najmłodszymi jest przede wszystkim Teatr Baj Pomorski. Regularnie wystawiane są tu najróżniejsze spektakle, które z pewnością zachwycą niejednego malucha. Na uwagę zasługuje także nietuzinkowa architektura samego budynku, który swoim wyglądem przypomina szafę, w której to mali widzowie z pewnością odkryją szereg skarbów. Warto zaznaczyć, iż w miejscu tym każdego roku odbywają się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia kulturalne. Pierwszym z nich jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, zaś drugim „Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora”. Krótko mówiąc – w Baju Pomorskim każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Teatr nocą w Toruniu

Baj Pomorski i mechaniczny teatr na balkonie

W okresie pandemii i zamkniętego dla widowni Baju Pomorskiego zrodził się pomysł jak dotrzeć do ludzi spragnionych spektakli teatralnych. Mechaniczny teatr na balkonie ma co raz więcej fanów i już stał się ważnym punktem dla turystów zwiedzających Toruń. Codziennie od 9:00 do 21:00 co 30 minut odbywa się pokaz na balkonie. spektakl na balkonie to 120 lalek mechanicznych które przedstawiają krótki występny o tematyce cztery pory roku. Każda pora jest przedstawiona w dwóch lub trzech scenach trwających po 2-3 minuty. Pokazy zostały wzbogacone o głos lektora i podkład muzyczny. Miejsce na prawdę warte u wagi. Sam budynek i jego forma jest niezwykle interesująca i wyjątkowa. Wielka przepiękna szafa na której balkonie odbywają się scenki teatralne dla najmłodszych dzieci.

Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie przy Baju Pomorskim

Przy Teatrze niedaleko postawiona jest specjalna szafa z ramką w której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W ramce umieszczone są rzeźby takich postaci jak Koziołek Matołek, Pinokio, Pan Kleks i inni

Jak dojechać do Baju Pomorskiego?

Teatr usytułowany jest na starówce tuż przy dawnej fosie zamkowej i blisko Rynku Nowowiejskiego. Dokładny adres Baju to idealnie brzmiąca ulica Piernikarska i numer budynku 9.