Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

ratusz

W Toruniu po raz kolejny w dniach 29 listopada do 22 grudnia na Rynku Staromiejskim w pełni wróci magia świąt. Na swoich stoiska w małych domkach wystawcy zaproponują nam wszystko co niezbędne i z wiązane z tym przepięknym okresem jakim są zbliżające się święta.

Wydarzenia trwające podczas jarmarku.

Poniżej zaprezentujemy Państwu wybrane wydarzenia które pasują do jarmarku i uzupełniają ten niezwykły klimat świąt.

pokaz filmu Listy do M

29.11 w piątek odbędzie się pokaz filmu Listy do M. Seans będzie pokazany w kinie plenerowy. W rolach głównych tej pełnej świątecznych emecji i śmiechu występują Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowski i wiele innych gwiazd Polskiego kina. Na stępnie na scenie na Rynku Staromiejskim w sąsiedztwie ogniska jako pierwszy wystąpi Mikołaj Macioszczyk – uczestnik popularnego programu telewizyjnego The Voice of Poland. W trwające 10 odsłonie programu zrobił ogromne wrażenie na jurorach i publiczności. Ten młody wrażliwy artysta posiada talent i przepiękną barwą głosu. Namówił trenera Bednarka i współuczestników jego drużyny na charytatywny występ w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy.

Drugi występ Mikołaja Macioszczyka będzie na Jarmarkowej scenie 13 grudnia między 18 , a 20 godziną.

Bieg Świętych Mikołajów

Bieg Mikołajów

bieg mikołajów

tysiące Mikołajów

1 grudnia dnia w niedziele od samego rana na Toruńskiej starówce zrobi się bardzo czerwono. O godzinie 10 rusza bieg świętych Mikołajów. Tysiące uczestników przebranych za Świętego Mikołaja. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdą Państwo tutaj. Bieg Świętych Mikołajów.

Czy Mikołaj czyta listy?

6 grudnia w niezwykły dzień imienin Mikołaja sam osobiście się pojawi na Jarmarku. Dzieci listy już napisał? Nic straconego. Tego dnia o godzinie 16 osobiście pomoże im wymienić wymarzone zabawki na kartce. Wszystkie listy zabierze z sobą. Gdzie? Pewnie do Laponii. Następnie odbędą się konkursy dla najmłodszych. Oczywiście z nagrodami.

Świąteczny pociąg

Małe dzieci lubią podróżować? Jak pisał Julian Tuwim

Nagle – gwizd!

Nagle – świst!

Para – buch!

Koła – w ruch!

Tego dnia dla najmłodszych będzie pociąg który będzie przemierzał toruński jarmark do wieczora.

Zdjęcie z Mikołajem w Toruniu

7 grudnia o godzinie 12 Mikołaj będzie czekał na wszystkie dzieci. Każdy z małych gości będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem.

Wielka świąteczna parada

8 grudnia o 16:30 zaczynie się wielka parada świąteczna z mikołajem i wszystkimi postaciami związanymi z Toruniem. Parada przejdzie ulicą szeroką i zakończy się przy scenie na Rynku Staromiejskim.

Mam te moc mam te moc..

Kto nie zna tej pisoenki? Chyba wszyscy ją śpiewali. W piątek 20 grudnia o godzinie 18 odbędzie się pokaz filmu Frozen.

Ostatniego dnia jarmarku czyli 22 grudnia będzie wiele promocji na straganach bożonarodzeniowych. Obniżki będą siegać nawet 50%.

Noclegi Toruń

Warto zaplanować swój pobyt w toruniu i dobrze go przemyśleć. Spróbować połączyc go z wydarzeniami. Dzięki temu można spędzić niesamowity weekend w Toruniu. Piernikowy Dworek dzięki swojej bardzo dobrej ofercie z tanim noclegem pomoże wam zrealizowac waszą podróż.