16-20.08 Bella Sky Way Festiwal

Bella Sky Way Festiwal Toruń

W tym roku odbędzie się 13 edycja festiwalu, który od samego początku odbywa się w Toruniu i stał się już wizytówką tego miasta. Wciąż rosnąca jego popularność i niezwykła pomysłowość Artystów sprawiają, że tylko przy poprzednich edycjach festiwal odwiedzało 400 tysięcy osób co było rekordową frekwencją. Festiwal zdobył nagrodę za najlepsze wydarzenie kulturalne lata 2015 w konkursie Brief for Poland, oraz został laureatem Certyfikatu oraz Certyfikatu Internautów POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2014. W tym roku całe wydarzenie potrwa 5 dni, a każdego z nich będzie można zobaczyć około 20 specjalnych świetlnych instalacji i mappingów 3D. Razem w połączeniu z niezwykłą oświetloną starówką Torunia daje niesamowity efekt. Bardzo dużym atutem festiwalu jest jego otwartość. Jest idealnym wydarzeniem dla rodzin, które podczas wieczornego spaceru wśród zabytków miasta podziwiają niezwykłe prace artystów z całego świata. Co roku miasto Toruń stara się przybywającym ułatwić dostępność do tego niesamowitego wydarzenia. W tym roku dla zwiedzających przygotowano kilka parkingów zlokalizowanych na obrzeżach miasta przy sprawnie działającej komunikacji miejskiej. Cena parkingu w poprzedniej edycji wynosiła symboliczne 5zł za cały postój auta. W cenie biletu wliczony jest przejazd komunikacją miejską w dwie strony dla 5 osób.

Miasto co roku posiada bardzo dużą bazę noclegową. Łącznie z obrzeżami miasta jest to kilka tysięcy miejsc. Wśród nich jest nasz Piernikowy Dworek, który posiada jeszcze miejsca noclegowe w bardzo atrakcyjnej cenie w czasie trwania festiwalu. Łatwy dojazd bo Piernikowego Dworku dzięki autostradzie A1, która przebiega blisko naszego obiektu. Pomimo jej bliskości wokół naszego obiektu jest spokój i cisza.

Disney w Toruniu

W poprzednim roku podczas Bella Skyway nawiązano do produkcji filmowej, a dokładnie do animacji i bajek. I to nie byle jakich bo tych, które wyszły spod skrzydeł The Walt Disney Company zwanej często Disney. Zaczynało jako małe studio filmowe. Po prawie 100 latach jest to obecnie największy na świecie konglomerat medialny pod względem przychodów.

Disney wielkie święto księżniczek

Pod takim hasłem odbyła się 12 edycja Bella Skyway Festiwal. Niebo pełne odwagi i dobroci. Do współpracy nad mappingiem 3D zaproszono portugalskich artystów z grupy Ocubo. Wszystko to jak zawsze w letnie i najpewniej ciepłe wieczory. W pokazach znalazły się takie postacie jak Ariel z „Małej syrenki”, niestrudzonej Tiany z „Księżniczki i żaby”, rzucającej się w wir przygód Roszpunki z „Zaplątanych”, niezależnej Meridy z „Meridy Walecznej”, Vaiany – nieustraszonej odkrywczyni z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” oraz królowych Anny i Elsy z „Krainy lodu”

W ciągu dnia zwiedzanie, wieczorem pokazy

Wielu turystów przybywających do Torunia decyduje się na zwiedzanie naszej starówki i jej zabytków w ciągu dnia. Wieczorem zaś udają się oglądać podświetloną starówkę. W lipcu będzie można dodatkowo zobaczyć niezwykłe pokazy światła i muzyki.

Chinatown w Toruniu

Jedną z najważniejszych w 2019 roku instalacji była próba przeniesienia widza z Torunia do Chińskiego Gulin. Oba miasta dzieli 7909 km. Dzięki Artystom na ulicy Gregorkiewicza pojawią się wiszące chińskie lampiony, świetliste kwiaty lotosu, a także ogród Bonsai. Całość urozmaiciła widzom chińska tradycyjna kuchnia z która było można się zapoznać na miejscu. Wejście do instalacji było od strony ul. Wały gen Sikorskiego przez chińską bramę z motywami Państwa środka za pomocą efektów 3D. Toruńskie Chinatown odbywało się na długości ponad 200 metrów przez co stało się jedną z największych atrakcji w historii festiwalu festiwalu