Bieg Mikołajów

bieg mikołajów
Bieg Mikołajów

30.11-1.12 Największy bieg Mikołajów

Po raz kolejny w Toruniu odbędzie się Festiwal Biegów Św. Mikołajów Fabryki Kopernik. Jest to największy tego typu bieg w Polsce, a jego świąteczny charakter udziela się zarówno uczestnikom jak i licznym kibicom. Trasa zaczyna się z serca Torunia z Starego Rynku przy pomniku Mikołaja Kopernika i tak poprzez bulwar filadelfijski i zabytkową starówkę. W dalszej części już długie proste i bardzo szybka trasa biegu. Meta przy hali Arena Toruń. Trasa bardzo ciekawa pod względem wizualnym i turystycznym ale przede wszystkim przez dużą większość bardzo szybka. Sam bieg tworzy niezwykły widok gdy tysiące uczestników biegnie ubranych na czerwono w czapkach i szalikach świętego Mikołaja. W czasie biegu jest też organizowany konkurs na najlepsze przebranie podczas biegu. Uczestnicy mają wiele ciekawych pomysłów jak ubrana w bombki i ozdoby choinka, duży prezent, bałwanek, renifer itp. Pod czas biegu nie którzy uczestnicy do pięknego przebrania puszczają kolędy z głośnika w trakcie biegu. To wszystko sprawia, że na trasie jest dużo kibiców, którzy przychodzą rodzinami.

bieg mikołajów w Toruniu
Bieg Mikołajów w Toruniu

Jakie są dystanse podczas Festiwalu biegowego

Uczestnicy mają do wyboru pięć różnych dystansów i rodzajów rywalizacji. Nowością w tym roku jest nordick walking na dystansie 5 km

  • Półmaraton
  • 10 km
  • 5 km
  • Nordic walking 5 km
  • Bieg dla dzieci

Akcja “Biegacze Dzieciom”

Spotkanie z Henrykiem Szostem

Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godzinie 17:00 w Hotelu Meeting (w sali konferencyjnej na 3p., nad biurem zawodów). Będzie ono jednocześnie promocja jego nowej książki pod tytułem “Rekordzista”. Tytuł jest nie przypadkowy bo właśnie do Pana Henryka należy aktualny rekord Polski w maratonie.