Arena Toruń

Arena Toruń

Arena Toruń – emocje sportowe na najwyższym poziomie

Miłośnicy emocji sportowych mogą wybrać się do zlokalizowanej przy ul. Bema Areny Toruń. W hali tej swoje mecze na co dzień rozgrywa koszykarska drużyna Polskiego Cukru Toruń, która obecnie należy do jednej z najsilniejszych ekip w kraju. W jej dorobku znajdują się m.in. dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Ponadto zespół może poszczycić się zdobyciem Pucharu i Superpucharu Polski.

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

W Arenie Toruń co roku rozgrywany jest także meeting lekkoatletyczny Copernicus Cup, który zaliczany jest do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour. Ponadto w marcu 2021 Toruń będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Hala jest wyposażona w sześciu torową bieżnie okólną o długości 200 metrów, ośmiu torową bieżnie do biegów sprinterskich oraz skocznie w dal, trójskoku, tyczce i wzwyż. Więcej informacji na stronie obiektu.

Ścianka wspinaczkowa w hali

W części bocznej obiektu znajduje się ściana wspinaczkowa. Opłata za godzinę wspinania to 80zł. Trzeba zabrać z sobą sprzęt do wspinaczki. Wysokość ścian wspinaczkowych sięga kilku pięter.