Ciechocinek – Miasto zdrowia
Miejscowość oddalona od Torunia około 30 km i 20 minut jazdy samochodem. Ciechocinek jest uznawany za miasto uzdrowiskowe. Zawdzięcza to temu że w mieście nie ma typowego przemysłu, a znajdują się uzdrowiska, pensjonaty, hotele. Wiele z nich oferuje różnego rodzaju usługi medyczne czy rehabilitacyjne lub leczenie. Co roku do miasta przyjeżdża wielu turystów, a ich liczba kilkukrotnie przewyższa ilość mieszkańców.
Tężnie solankowe
Budowa Tężni rozpoczęła się w 1824 roku. Od tamtej pory wybudowano prawie 2 kilometry. Obecnie jest to największa drewniana konstrukcja z odprowadzaniem wody solankowej w Europie. Dzięki temu w okół tężni tworzy się naturalny mikroklimat bogaty w jod, sód, chlor, brom dzięki czemu tworzący się mikroklimat jest naturalnym inhalatorem.
aktualne ceny wejścia na obszar tężniowy w Ciechocinku.
Park zdrojowy i pijalnia wody w Ciechocinku.
1872 roku przez trzy kolejne lata powstawał park zdrojowy. Obecnie jest to obszar 19 ha na którym poza roślinnością znajduje się także pijalna wód, muszla koncertowa i kawiarnia “Bistrol”. Na końcu parku znajduje się zabytkowa ważalnia soli.
Pijalnia wód w Ciechocinku Fontana w Ciechocinku
Patery Hellwiga
Jest to jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc przez Ciechocińskich kuracjuszy. Jego pomysłodawca był Zygmunt Hellwig. Stąd też obecna jego nazwa. Zaprojektował on ciąg spacerowy wzdłuż ulicy Nieszawskiej. Na całej długości są różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Ozdobą spaceru jest fontana która na różne strony i z zmienną częstotliwością oraz podświetleniem tworzy niezwykły klimat. To właśnie dlatego kuracjusze przyjeżdżający do Ciechocinka przez cały rok bardzo często odwiedzają to miejsce a znalezienie wolnej ławki jest trudne.
Fontana Jaś i Małgosia
Fontana Jaś i Małgosia znajdowała się kiedyś na placu przy Teatrze Letnim. Została jednak przeniesiona do parku zdrojowego i tam dopiero zyskała swoją rozpoznawalność. Wielu turystów spędza swój czas własnie w pobliżu fontany.
Wodny plac zabaw w Ciechocinku
Ta niezwykła i wyjątkowa atrakcja mieści się przy ulicy Staszica z numerem 6 i jest bezpłatna. Bardzo szybko stała się hitem turystycznym. Jest to trzeci co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. Na jego powierzchnię 700 metrów kwadratowych składają się dwie niecki basenowe z kilkunastoma atrakcjami wodnymi. Obiekt posiada różnego rodzaju fontany kolorowe i zjeżdżalnie wodne. Woda w całym obiekcie jest podgrzewana. W nowej części znajduje się zjeżdżalnia czterotorowa pontonowa, a także długa na 110 metrów kręta zjeżdżalnią. W najbliższych planach jest planowana dalszą rozbudowa wodnego placu zabaw w Ciechocinku. Ta atrakcją przyciąga mieszkańców i turystów z miasta Torunia i jego okolic.
Na razie w pierwszej fazie projektu wodne atrakcje przygotowano głównie dla dzieci. Na lata 2020 – 2021 planowane są realizacje nowych atrakcji dla starszych użytkowników. Wodny plac zabaw czynny jest codziennie od godz. 10 do 18. Dzieci do 10 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych. Dotyczy oczywiście tylko sezonu letniego.
Te atrakcje i niezwykły urok miasta można mieć zaledwie chwile drogi od naszego obiektu. Już dziś sprawdź nasz tani komfortowy nocleg w Toruniu i poznaj Ciechocinek.
Ponowne otwarcie wodnego placu zabaw.
18 lipca w sobotę miasto Ciechocinek ponownie po pandemii otworzy wodny plac zabawą. Udostępnię wodnych zabawa zarówno turystom jak i mieszkańcom odbędzie się dwu fazowo. W pierwszej kolejności 18 lipca otwarta zostanie część zrealizowana w I etapie. Drugi etap rozbudowy jest bliski ukończenia. Otwarcie drugej części Ciechocińskiego Parku z wodą zaplanowano na koniec lipca.
Wodny plac zabaw czynny będzie codziennie (przy sprzyjającej pogodzie) od godz. 10:00 – 18:00. Wstęp wolny.
Czy wodny plac zabaw w Ciechocinku jest otwarty?
Tak Ponownie została otwarta jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji Ciechocinka. Otworzono nie tylko dotychczasową część parku wodnego ale także drugą nową z zjeżdżalniami.