2.10 – Speedway Grand Prix w Toruniu

Motoarena w Toruniu
Na Motoarenie odbędą się zawody

Po raz kolejny w Toruniu odbędzie się turniej zaliczany do mistrzostw świata na żużlu. Rywalizacja w Toruniu będzie ostatnią z pośród 11 turniejów. Będzie to jeden z 3 turniejów zorganizowanych w Polsce. Dwa pozostałe odbędą się w Wrocławiu i Warszawie. Turniej odbędzie się na toruńskiej Motoarenie drugiego października.

Czterech Polaków zwyciężało w Toruniu

Do tej pory w Toruniu swoje zwycięstwa odniosło czterech naszych reprezentantów. Jako pierwszy legenda Polskiego speedwaya w 2011 roku Tomasz Golob. Następnie w 2013 roku miejscowy Adrian Miedziński, który Motoarene znał jak własną kieszeń. Trzej pozostali Polacy którzy zwyciężyli w Toruniu to Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i w poprzednim roku w ostatnim turnieju Maciej Janowski.

W Toruniu poznamy mistrza

W mieście Aniołów po raz kolejny odbędzie się turniej finałowy. Po zakończeniu turnieju zostanie uroczyście u dekorowany mistrz świata w jeździe na żużlu. Czy Bartosz Zmarzlik ponownie wygra cały cykl Grand Prix?

Turnieje grand prix w Polsce

Z Pośród wszystkich krajów najwięcej turniejów ma Polska. Pierwszy odbędzie się 31 lipca w Wrocławiu na stadionie olimpijskim. Kolejny będzie 7 sierpnia w Warszawie na PGE Narodowym. Ostatnie turniej jak już wcześniej wspomnieliśmy będzie miał miejsce w Toruniu na Motoarenie.

Sprzedaż biletów na SGP w Toruniu

2 lutego 2021 roku od godziny 10:00, Klub Sportowy Toruń SA rozpoczął sprzedaż biletów na 2021 Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland, Sprzedaż odbywa się poprzez stronę internetową.

Ceny biletów


1.Strefa zielona / Green Zone:
– Normalny/Adult: 170 PLN;
– Ulgowy (do 18 roku życia)/Youth (up to 18 years): 90 PLN;

2. Strefa Niebieska / Blue Zone:
– Normalny/Adult: 220 PLN;

3.Strefa żółta / Yellow Zone:
– Normalny/Adult: 130 PLN;

4.Trybuna Główna/Strefa Czerwona:
– Loża 1 oraz Loża 2: 1000 PLN;
– Sektory 0,1,2,3,4,5,6,7: 610 PLN;

Nocleg na czas rywalizacji

Tak jak w poprzednim roku Piernikowy dworek przygotuje ofertę noclegu dla kibiców żużla w atrakcyjnie niskiej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Turniej odbędzie się w pierwszy weekend października w sobotę. Warto już dziś pomyśleć nad spędzeniem czasu w Toruniu i zaplanować weekend w mieście Mikołaja Kopernika. Przypominamy, że za pobyt w naszym obiekcie można zapłacić bonem turystycznym.