2.10 – Speedway Grand Prix w Toruniu

Motoarena w Toruniu
Motoarena Stadion żużlowy w Toruniu

Dwa turnieje Grand Prix w Toruniu.

Aktualizacja

Udało się tak jak w poprzednim roku w Toruniu odbędą się dwa turnieje z cyklu Grand Prix na żużlu. Oba turnie odbędą się dzień po dniu pierwszego i drugiego października. To właśnie dyzpozycja na toruńskiej Motoarenie będzie miała bardzo duży wpływ na klasyfikację końcową całego cyklu.

Po raz kolejny w Toruniu odbędą się turnieje zaliczane do mistrzostw świata na żużlu. Rywalizacja w Toruniu będzie ostatnimi z pośród 10 turniejów turniejów rozegranych w 2021 roku. Będzą to dwa z czterech turniejów zorganizowanych w Polsce. Dwa pozostałe odbędą się w Wrocławiu (31 lipca) i Warszawie (7 sierpnia). Turnieje odbędą się na toruńskiej Motoarenie pierwszego i drugiego października.

Czterech Polaków zwyciężało w Toruniu

Do tej pory w Toruniu swoje zwycięstwa odniosło pięciu naszych reprezentantów. Jako pierwszy legenda Polskiego speedwaya w 2011 roku Tomasz Golob. Następnie w 2013 roku miejscowy Adrian Miedziński, który Motoarene znał jak własną kieszeń. Czterej pozostali Polacy którzy zwyciężyli w Toruniu to Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek, Maciej Janowski i w poprzednim roku w ostatnim turnieju Bartosz Zmarzlik.

W Toruniu poznamy mistrza

W mieście Aniołów po raz kolejny odbędzie się turniej finałowy. Po zakończeniu turnieju zostanie uroczyście u dekorowany mistrz świata w jeździe na żużlu. Czy Bartosz Zmarzlik ponownie wygra cały cykl Grand Prix?

Turnieje grand prix w Polsce

Z Pośród wszystkich krajów najwięcej turniejów ma Polska. Pierwszy odbędzie się 31 lipca w Wrocławiu na stadionie olimpijskim. Kolejny będzie 7 sierpnia w Warszawie na PGE Narodowym. Ostatnie turniej jak już wcześniej wspomnieliśmy będzie miał miejsce w Toruniu na Motoarenie.

Sprzedaż biletów na SGP w Toruniu

Sprzedaż biletów na FIX Speedway Grand Prix w toruniu odbywa się poprzez stronę

https://www.speedwaygp.com/

Ceny biletów na turniej w 2020 roku


1.Strefa zielona / Green Zone:
– Normalny/Adult: 170 PLN;
– Ulgowy (do 18 roku życia)/Youth (up to 18 years): 90 PLN;

2. Strefa Niebieska / Blue Zone:
– Normalny/Adult: 220 PLN;

3.Strefa żółta / Yellow Zone:
– Normalny/Adult: 130 PLN;

4.Trybuna Główna/Strefa Czerwona:
– Loża 1 oraz Loża 2: 1000 PLN;
– Sektory 0,1,2,3,4,5,6,7: 610 PLN;

Klub żużlowy Apator Toruń

Nocleg na czas rywalizacji

Motoarena od początku powstania jest obiegtem startów miejscowej drużyny Apator Toruń. To klub żużlowy z wielką historią i bardzo związany z mieszkańcami. Jako oficjalny rok powstania klubu podaje się 1962. Jednak tak na prawdę historia żużla w Toruniu sięga czasów przedwojennych. Oficjalna nazwa to Klub Sportowy Toruń. Drużyna występuje w najwyższej w Polsce lidze PGE Ekstraliga pod nazwą Ewinner Apator Toruń. Często drużyna nazywana jest Toruńskie Anioły.

Tak jak w poprzednim roku Piernikowy dworek przygotuje ofertę noclegu dla kibiców żużla w atrakcyjnie niskiej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Turniej odbędzie się w pierwszy weekend października w sobotę. Warto już dziś pomyśleć nad spędzeniem czasu w Toruniu i zaplanować weekend w mieście Mikołaja Kopernika. Przypominamy, że za pobyt w naszym obiekcie można zapłacić bonem turystycznym.