3.10 – Speedway Grand Prix w Toruniu

Motoarena w Toruniu
Na Motoarenie odbędą się zawody

Po raz kolejny w Toruniu odbędzie się turniej zaliczany do mistrzostw świata na żużlu.

Czterech Polaków zwyciężało w Toruniu

Do tej pory w Toruniu swoje zwycięstwa odniosło czterech naszych reprezentantów. Jako pierwszy legenda Polskiego speedwaya w 201 roku Tomasz Golob. Następnie w 2013 roku miejscowy Adrian Miedziński który Motoarene znał jak własną kieszeń. Dwaj pozostali Polacy którzy zwyciężyli w Toruniu to Krzysztof Kasprzak i Patryk Dudek.

W Toruniu poznamy mistrza

W mieście Aniołów po raz kolejny odbędzie się turniej finałowy. Po zakończeniu turnieju zostanie uroczyście u dekorowany mistrz świata w jeździe na żużlu. Przypomnijmy, że w tym roku tytułu będzie bronił Bartosz Zmarzlik.

Trzy turnieje grand prix w Polsce

Z Pośród wszystkich krajów najwięcej turniejów ma Polska. Pierwszy otwierający rywalizację odbędzie się 16 maja w Warszawie na PGE Narodowym. W środku rywalizacji a więc szósty turniej odbędzie się 1 sierpnia w Wrocławiu na stadionie olimpijskim. Ostatni trzeci turniej jak już wcześniej wspomnieliśmy będzie miał miejsce w Toruniu na Motoarenie.

Nocleg na czas rywalizacji

Tak jak w poprzednim roku Piernikowy dworek przygotuje ofertę noclegu dla kibiców żużla w atrakcyjnie niskiej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Turniej odbędzie się w pierwszy weekend października w sobotę. Warto już dziś pomyśleć nad spędzeniem czasu w Toruniu i zaplanować weekend w mieście Mikołaja Kopernika.