20-25.08 Bella Sky Way Festiwal

Bella Sky Way Festiwal Toruń

W tym roku to już 11 edycja festiwalu, który od samego początku odbywa się w Toruniu i stał się już wizytówką tego miasta. Wciąż rosnąca jego popularność i niezwykła pomysłowość Artystów sprawiają że tylko przy poprzedniej edycji festiwal zobaczyło 400 tysięcy osób co było rekordową frekwencją. Festiwal zdobył nagrodę za najlepsze wydarzenie kulturalne lata 2015 w konkursie Brief for Poland, oraz został laureatem Certyfikatu oraz Certyfikatu Internautów POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2014. W tym roku całe wydarzenie potrwa 6 dni, a każdego z nich będzie można zobaczyć 20 specjalnych świetlnych instalacji i mappingów 3D. Razem w połączeniu z niezwykłą oświetloną starówką Torunia daje niesamowity efekt. Bardzo dużym atutem festiwalu jest jego otwartość. Jest idealnym wydarzeniem dla rodzin które podczas wieczornego spaceru wśród zabytków miasta podziwiają niezwykłe prace artystów z całego świata. Co roku miasto Toruń stara się przybywającym ułatwić dostępność do tego niesamowitego wydarzenia. W tym roku dla zwiedzających przygotowano 5 parkingów zlokalizowanych na obrzeżach miasta przy sprawnie działającej komunikacji miejskiej. Cena parkingu 5zł za cały postój auta. W cenie biletu wliczony jest przejazd komunikacją miejską w dwie strony dla 5 osób.

Miasto co roku też posiada bardzo dużą bazę noclegową. Łącznie z obrzeżami miasta jest to kilka tysięcy miejsc. Wśród nich jest nasz Piernikowy Dworek który posiada jeszcze miejsca noclegowe w bardzo atrakcyjnej cenie w czasie trwania festiwalu. Łatwy dojazd bo Piernikowy Dworek to nocleg przy autostradzie A1.

Chinatown w Toruniu

Jedną z najważniejszych w tym roku instalacji jest próba przeniesienia widza z Torunia do Chińskiego Gulin. Oba miasta dzieli 7909 km. Dzięki Artystom na ulicy Gregorkiewicza pojawią się wiszące chińskie lampiony, świetliste kwiaty lotosu, a także ogród Bonsai. Całość urozmaici widzom chińska tradycyjna kuchnia z która będzie można się zapoznać na miejscu.  Wejście do instalacji od strony ul. Wały gen Sikorskiego przez chińską bramę z motywami Państwa środka za pomocą efektów 3D. Toruńskie Chinatown będzie się odbywać na długości ponad 200 metrów przez co stanie się największą atrakcją festiwalu