19-22.08 – Auto Skyway Festival

Skyway Festiwal
SKYWAY FESTIWAL

Wraca Bella Skyway Festiwal.

Jeden z największych wydarzeń kulturalnych w regionie z powodu epidemii musiało zmienić swoją formułe. Zmieniło się też miejsce. W tym roku festiwal odbędzie się na toruńskim lotnisku. Najważniejsze było bezpieczeństwo uczestników, dlatego w tym roku oglądanie pokazów będzie się odbywać z samochodów. Dzięki temu zostanie zachowana bezpieczną odległość.

Nowe miejsce w Toruniu.

Nowa lokalizacja w Toruniu daje nowe szersze możliwości. Gościom miasta jak i mieszkańcom będzie łatwiej dostać się na festiwal. Na lotnisko można dojechać miejską komunikacją zarówno tramwajem jak i autobusem. Oprócz parkingu na lotnisku swoje miejsca parkingowe może udostępnić też toruński uniwersytet Mikołaja Kopernika. Nowe miejsce daje też większe możliwości artystom. Do tej pory na budynkach zabytkowej toruńskiej starówki nie można było tworzyć niektórych instalacji. W tym roku będzie to możliwe dzięki nieograniczonej przestrzeni i dowolnej konstrukcji do pokazu. Organizatorem Skyway Festiwal 2020 roku tak jak w poprzednich latach jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Łatwy dojazd z Piernikowego Dworku

Bardzo łatwo i szybko można dotrzeć samochodem z Piernikowego Dworku na Skyway Festiwal 2020. Sam przejazd zajmuje 20 min jazdy autem i omija centrum miasta Torunia. Dla naszych gości mamy do zaoferowania tani nocleg. Zapraszamy do kontaktu.

Nowatorskie rozwiązania na toruńskim festiwalu

Bella Skyway jako pierwszy festiwal światła zaproponował wyjątkową i nową formę podziwiania artystów i ich przestawień. Nikt jeszcze nie zrobił tego w takiej formie. Jak ludzie mają podziwiać pokazy? Wszystko będzie trochę przypominać takie safari dla turystów. Odwiedzający będą wjeżdżać na lotnisko i poruszać się po wyznaczonej drodze. W trakcie jej przebiegu będzie można podziwiać instalacje przygotowane przez artystów prosto z samochodu. Na końcu wyznaczonej drogi będzie wyjazd z lotniska. Dzięki temu zostanie zachowane brak kontaktu między ludźmi.

Dlaczego warto zobaczyć Auto Skyway Festival?

Pierwszy raz na toruńskim lotnisku.
Największe wydarzenie samochodowe w Polsce.
5 km trasy i 12 stref na lotnisku.
Przejazd trasy bez postoju z prędkością 5-10km/h
Czas przejazdu około 60 min.
Skaczący i świecący nad głowami zawodnicy motocrossu.
Świecący spadochron.
Duża projekcja o szerokości 300 metrów na ścianie lasu.
Pokazy z użyciem pirotechniki scenicznej, akrobacji powietrznych, szczudlarzy i cyrkowców.
Wielki świetlny grający boom-box.
Świetlny pokaż na zabytkowym tramwaju.
Radio Skyway w twoim samochodzie na lotnisku ustaw na 91,1Mzh i usłysz informacje.